Kajmak

Go down

Kajmak

by vanilko on Wed Jun 25 2008, 17:10

Poto i mene zanima odgovor na ova metafizika dubokoumna pitanja a ne mogu da ga naem jer je, pod jedan - originalna tema zakljuana, pod dva - ako nekog u real lifeu pitam ovako neto stavie mi koulju dugijeh rukava koji se veu u vor, aj' da iskoristim priliku pa da se obratim dragim kolegama forumaima za pomo.
Daklem:

zashto se, kada zagrejem mleko i ono krene malo da se hladi, izdvaja ono sto lici na kajmak? ja kontam da je kajmak vec jednom valjda skinut, kad je mleko prvi put skuvano i da ne bi trebalo da se ponovo nakuplja kada zagrejes mleko, ali...
a kad na primer, stavim neskvik ili nes kafu ili tako nesto, ono se ne kupi na vrhu, a kada stavim karamelisani secer ili med ili ne stavim nista u mleko - eto ga, tog nazovi-kajmaka!

ZASHTO???

i, na stranu to, ali zasto onda taj kajmak nekako pulsira? skupi se pa se rasiri, pa se opet skupi, pa se rasiri...

a kraljevo ima najbolji kajmak u srbiji.

i, na kraju, STA JE KAJMAK??? po sastavu, mislim. samo mlecna mast ili mlecna mast i proteini, ili...? poludecu ako ne saznam!
vanilko
potencijalni spamer
potencijalni spamer

: 3

Go down

Re: Kajmak

by Warlord on Wed Jun 25 2008, 17:27

je.... li ga, masnoa kao i svaka druga pa zato pliva. Oigledno da nije dovoljno samo jedno zagrevanje da bi se izvojilo sve.
Ti prakovi umeju da veu tu masnou za sebe mada ne mora da znai.

Warlord
admin
admin

Male
: 1832
Mesto : Kraljevo

http://www.myspace.com/punishedband

Go down

by Butcher on Fri Jul 04 2008, 09:04

samo mlecna mast...mleko i nema mesto proteina ali je ipak dobro da se pije samo sto ga je ne volim osecam kravu kad pomirisem i ne mogu ali zato jogurt mmmm mogu cisternu da popijem a onda da naspem za jos jednu casu Very Happy
Butcher
master
master

Male
: 3229
Mesto : Tu,Srbija

http://www.forumashi.forumsr.com

Go down

by Sponsored content

Sponsored content

Go down