Forumashi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kajmak

3 posters

Go down

Kajmak Empty Kajmak

Ïîðóêà by vanilko Wed Jun 25 2008, 17:10

Pošto i mene zanima odgovor na ova metafizièka dubokoumna pitanja a ne mogu da ga naðem jer je, pod jedan - originalna tema zakljuèana, pod dva - ako nekog u real lifeu pitam ovako nešto staviæe mi košulju dugijeh rukava koji se vežu u èvor, aj' da iskoristim priliku pa da se obratim dragim kolegama forumašima za pomoæ.
Daklem:

zashto se, kada zagrejem mleko i ono krene malo da se hladi, izdvaja ono sto lici na kajmak? ja kontam da je kajmak vec jednom valjda skinut, kad je mleko prvi put skuvano i da ne bi trebalo da se ponovo nakuplja kada zagrejes mleko, ali...
a kad na primer, stavim neskvik ili nes kafu ili tako nesto, ono se ne kupi na vrhu, a kada stavim karamelisani secer ili med ili ne stavim nista u mleko - eto ga, tog nazovi-kajmaka!

ZASHTO???

i, na stranu to, ali zasto onda taj kajmak nekako pulsira? skupi se pa se rasiri, pa se opet skupi, pa se rasiri...

a kraljevo ima najbolji kajmak u srbiji.

i, na kraju, STA JE KAJMAK??? po sastavu, mislim. samo mlecna mast ili mlecna mast i proteini, ili...? poludecu ako ne saznam!
vanilko
vanilko
potencijalni spamer
potencijalni spamer

Áðî¼ ïîðóêà : 3

Íàçàä íà âðõ Go down

Kajmak Empty Re: Kajmak

Ïîðóêà by Warlord Wed Jun 25 2008, 17:27

je.... li ga, masnoæa kao i svaka druga pa zato pliva. Oèigledno da nije dovoljno samo jedno zagrevanje da bi se izvojilo sve.
Ti praškovi umeju da vežu tu masnoæu za sebe mada ne mora da znaèi.
Warlord
Warlord
admin
admin

Male
Áðî¼ ïîðóêà : 1832
Age : 39
Mesto : Kraljevo

http://www.myspace.com/punishedband

Íàçàä íà âðõ Go down

Kajmak Empty Re: Kajmak

Ïîðóêà by Butcher Fri Jul 04 2008, 09:04

samo mlecna mast...mleko i nema mesto proteina ali je ipak dobro da se pije samo sto ga je ne volim osecam kravu kad pomirisem i ne mogu ali zato jogurt mmmm mogu cisternu da popijem a onda da naspem za jos jednu casu Very Happy
Butcher
Butcher
master
master

Male
Áðî¼ ïîðóêà : 3229
Age : 39
Mesto : Tu,Srbija

http://www.forumashi.forumsr.com

Íàçàä íà âðõ Go down

Kajmak Empty Re: Kajmak

Ïîðóêà by Sponsored content


Sponsored content


Íàçàä íà âðõ Go down

Íàçàä íà âðõ


 
Permissions in this forum:
Íå ìîæåòå îäãîâîðèòè íà òåìå ó îâîì ôîðóìó